Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Pasowani na czytelnika to oficjalne przyjęci najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez bibliotekarz Barbarę Głodowską, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.


7. 03. 2018 r. na pierwsze spotkanie uczniów kl. I z biblioteka szkolną przyprowadziła wychowawczyni Marzena Kolasińska. To wyjątkowa uroczystość na którą wszyscy bardzo czekali.

Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. „W krainie książek”, które przedstawił teatrzyk biblioteczny „Chmurka”. Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, wysłuchały próśb książki.

W tej wspaniałej przygodzie do książkolandii towarzyszyły im starsze koleżanki z kl. IVb, które wcieliły się w rolę „czarownicy”, „królowej książki”, „czerwonego kapturka” i nagradzały zakładkami dzieci rozwiązujące zagadki o tematyce bajkowej.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej .

Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Kiliańska . Na zakończenie wszyscy otrzymali „prośbę książki do dzieci”, zakładkę do książki, oraz pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej przygotowała bibliotekarz Barbara Głodowska

Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Bibliotekarz: Barbara Głodowska

Adres

Obrazów 118 
27-641 Obrazów
powiat sandomierski
woj. świętokrzyskie

Kontakt

Email: zsobrazow @ o2.pl 
Telefon: +48 15 83 65 175 

Designed with Mobirise css web templates