Mobirise

Wycieczka szkolna kl. VII do Warszawy


Dnia 19 września 2019 roku wraz z wychowawczynią panią Marzanną Bączkowską i opiekunem panią Anną Chuchnowską wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy Polski Warszawy zwanej inaczej „Syrenim Grodem”. Po długiej podróży pełni energii rozpoczęliśmy zwiedzanie od warszawskiej Starówki. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam m.in. historię Zamku Królewskiego oraz Kolumny Zygmunta.

             

Zwiedziliśmy także Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela w ścianie której gąsienica z niemieckiego czołgu „Goliat”.                                Zwiedzając miasto każdy z nas skakał wokół tajemniczego dzwonu znajdującego się na placu Kanonii, co miało spowodować spełnienie najskrytszych marzeń. Obowiązkowymi punktami w planie zwiedzania miasta była Góra Gnojna z charakterystycznymi kłódkami zakochanych, pomnik Syrenki warszawskiej, Barbakan i mury miejskie.

Bardzo ciekawym miejscem była kamienica, w której urodziła się laureatka nagrody Nobla Maria Skłodowska-Curie. W trakcie spaceru po Warszawie nie mogliśmy ominąć ważnych pomników: Powstania Warszawskiego, Małego Powstańca, Jana Kilińskiego, Adama Mickiewicza,          Księcia Józefa Poniatowskiego, Mikołaja Kopernika.

Dużo wrażeń przysporzyło nam obejrzenie zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dalej spacerkiem udaliśmy się aby zobaczyć ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, które znajdują się na jej dachu. Kolejnym punktem było przejście Krakowskim Przedmieściem, gdzie mogliśmy usiąść na jednej z 15 ławeczek chopinowskich i posłuchać utworów Fryderyka Chopina. Okazało się, że na każdej z ławeczek można wsłuchać się w inną kompozycję artysty. Ostatnim celem do zrealizowania podczas naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik.                           Są w nim ciekawostki naukowe przygotowane dla dzieci i młodzieży.

Dwa piętra niesamowitej „naukowej zabawy” i odkrywania nowych rzeczy mogą spowodować zmęczenie. Podsumowując śmiało można powiedzieć, że program wycieczki był bardzo bogaty, mogliśmy poznać chociaż częściowo bardzo obszerną historię Warszawy.

Wszyscy wróciliśmy bardzo szczęśliwi planując już kolejną wycieczkę.  

Aleksandra Stępień  Kl. VII 

Created with Mobirise