PIĘCIOLATKI W EUROPEJSKIM CENTRUM BAJKI 

   „W Pacanowie kozy kują

    więc Koziołek, mądra głowa,

    błąka się po całym świecie,

    aby dojść do Pacanowa.

    Właśnie nową zaczął podróż,

    by ją skończyć w Pacanowie.

    A co przeżył i co widział

    ten artykuł wszystko wam opowie”


W dniu 30 maja 2019r. grupa pięciolatków wyruszyła w podróż do Pacanowa do Europejskiego Centru Bajki. Dzieci wyjechały w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ miały niecodzienny powód - u swojego boku oprócz swoich kolegów i pani wychowawczyni, miały również swoje ukochane mamy.

Przed Europejskim Centru Bajki w zagrodzie pasły się urocze, małe i duże kózki, które powitały naszych przedszkolaków. Pięciolatki swoją podróż rozpoczęły od zwiedzania „Bajkowego świata”.
Aby jednak wejść do tej magicznej krainy, dzieci musiały wykonać zadania oraz odnaleźć magiczny klucz.Pięciolatki poradziły sobie wyśmienicie.Razem z wróżką - przewodnikiem, wszyscy wsiedli
do jednego z wagonów, który zabrał dzieci w podróż pod wodę, do kopalni, na ląd oraz w kosmos.
Następnie po przekroczeniu magicznego progu, oczom dzieci ukazała się zaczarowana kraina pełna baśniowych postaci, zmieniajacych się barw, dźwięków i melodii. Była to bajkowa sala kwiatów,
które nie tylko opowiadały przepiękne bajki ale i posiadały magiczną moc, dzięki której mają się spełnić wszystkie marzenia dzieci.Kolejnym magicznym miejscem było spotkanie w kolebce baśni i bajki polskiej.
Tam zarówno dzieci jak i dorosli mogli zobaczyć postacie i rekwizyty ze swoich ulubionych bajek
z dzieciństwa, oraz w kameralnych warunkach obejrzeć wybraną przez siebie bajkę z Koziołkiem Matołkiem
w roli głównej. Aby wejść do następnej krainy dzieci musiały wykazać się odwagą – należało odważyć się
i przejść przez „parową ścianę”. Po jej przekroczeniu zobaczyły magiczną salę z bajkowymi kulami. Zatrzymując się przy wybranej kuli, mogły usłyszeć swoją ulubioną baśń.

Po opuszczeniu”Bajkowego swiata”uddaliśmy się na obiad do „Restauracji Bajkowej”, gdzie dzieci mogły uzupełnić zapasy energii niezbędnej do udziału w kolejnych atrakcjach.
A był to „Mały teatr”- bardzo tajemnicze miejsce, do którego prowadziły olbrzymie drzwi.
Za drzwiami czekało mnóstwo niespodzianek i…..stara, nietypowa szafa, która została otworzona przez tajemniczą postać.Na tej oryginalnej scenie dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Mała syrenka”.
Po spektaklu zapoznały się z pracą aktora od kulis. Na zakończenie tego pełnego wrażen dnia udaliśy się do wspaniałego ogrodu pełnego pięknych roślin i drzew, wśród których ulokowane były przeróżne niespodzianki, bajkowe postacie i rośliny, altanki w których można było posłuchać wierszy i …wiele innych ciekawych miejsc. Wycieczkę zakończył przyjemny spacer po niewielkim, aczkolwiek miłym pacanowskim ryneczku, no i obowiązkowy zakup pamiątek.


Pełni niezapomnianych wrażeń, w wyśmienitych humorach, troszeczkę zmęczeni
wróciliśmy do Obrazowa.

Adres

Obrazów 118 
27-641 Obrazów
powiat sandomierski
woj. świętokrzyskie

Kontakt

Email: zsobrazow @ o2.pl 
Telefon: +48 15 83 65 175 

Mobirise page creator - See it