Maj z książką dla dzieci

Lekcja otwarta dla rodziców z klasy I
-„Urodziny robotów Dash-Alfika i Zecika”

Pewnego dnia do klasy I przybyli goście
– dyrektor szkoły Dorota Kiliańska, rodzice oraz pierwszoklasiści.

Okazja była szczególna, ponieważ goście skorzystali z zaproszenia na urodziny dwóch robotów robotów Dash- Alfika i Zecika.


       Na początku wszyscy przywitali się zabawą „Przybij piątkę” oraz masażykiem relaksacyjnym.
Następnie Panie Marta Socha i Małgorzata Podlesińska przedstawiły dwa roboty Dash, którzy mają na imię Alfik i Zecik.
Dlaczego właśnie takie imiona?  Otóż dzieci poznają działanie robotów od A do Z. 
Pani dyrektor, rodzice i uczniowie zostali udekorowani urodzinowymi czapeczkami i zaczęła się wspaniała zabawa. Najpierw każde dziecko złożyło solenizantom życzenia, za co otrzymali z rąk swoich Pań cukierki oraz od pani dyrektor słodziutkie mandarynki.

       Przyszedł czas na prezentację umiejętności Alfika i Zecika, którzy w zabawny sposób będą uczyć programowania i logicznego myślenia.
Dashe poruszały się, tańczyły, mówiły swoim głosem lub odgrywały dowolnie zainstalowany głos. Te składające się z trzech kul roboty zwinnie poruszały się po powierzchni sali. Każde z dzieci próbowało kierować robotem za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji znajdujących się na tablecie. Radości było co nie miara.

       Następnie dzieci miały wykonać dla robotów ,wspólnie z Panią dyrektor i rodzicami, pracę plastyczną ”Dwa światy”. Na kartce z bloku mieli narysować na jednej stronie mieszkanie bez komputerów i sprzętów elektronicznych, a na drugiej – mieszkanie przepełnione elektroniką.
Wszyscy solidnie wykonali zadanie, z czego roboty Alfik i Zecik byli bardzo zadowoleni, wyrażając śmiech swoim głosem.
Na koniec zajęć odbyła się ewaluacja poprzez prezentację dwóch buziek: uśmiechniętej i smutnej. Wszyscy uczestnicy imprezy urodzinowej zgromadzili się obok buźki uśmiechniętej, co świadczyło o zadowoleniu z przeprowadzonych zajęć.  Z robotami edukacyjnymi poprzez zabawę dzieci
z klasy I z łatwością wejdą w świat programowania.

     Te pomoce dydaktyczne zostały pozyskane w ramach realizacji projektu „TuprogramujeMy” ,współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego, programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i otrzymane od Stowarzyszenia Nowe Oblicze Edukacji oraz Fundacji Girls Code Fun.

         Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Kiliańskiej, rodzicom i uczniom klasy I za aktywny udział w zajęciach z edukacji informatycznej – Marta Socha i Małgorzata Podlesińska. Dziękujemy również Pani Oldze Szczurek za wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Adres

Obrazów 118 
27-641 Obrazów
powiat sandomierski
woj. świętokrzyskie

Kontakt

Email: zsobrazow @ o2.pl 
Telefon: +48 15 83 65 175 

This site was created with Mobirise theme