MobiriseUczniowie ze SP w Obrazowie po raz kolejny w wojewódzkim finale  Ogólnopolskiego Turnieju BRD 

Jak co roku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie była organizatorem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 24 kwietnia. Czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy rozwiązywały testy wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy,
a także pokonywały sprawnościowy tor przeszkód.

I miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie, II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bilczy, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Głazowie, IV miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie.

Drużyna ze SP w Obrazowie w składzie: Olga Cichoń, Aleksandra Bidas, Tomasz Płaza i Jakub Wilczewski reprezentowała gminę Obrazów w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 15 maja, w Sandomierzu.

W rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych powiatu sandomierskiego najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły, a tym samym zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.
To już czwarty raz z rzędu uczniowie ze SP w Obrazowie znaleźli się w wojewódzkim finale. W dniu 17 maja w Nowinach, stanęli do rywalizacji z najlepszymi drużynami z 12 powiatów.

Tutaj obok wiedzy teoretycznej musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w trakcie jazdy po torze przeszkód, a także po miasteczku ruchu drogowego. Ponadto musieli wykazać się fachową umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.
W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła V miejsce.

Uczniowie otrzymali dyplomy i podziękowania od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Podziękowanie otrzymała również p. Marzanna Bączkowska za trud włożony
w przygotowanie uczniów do turnieju. Turniej ten był okazją do popularyzowania:
przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz roweru
jako ekologicznego środka transportu i rekreacji.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Olga Cichoń, która zajęła IV m. wśród 48-u uczestników, za znajomość teoretyczną oraz Tomasz Płaza i Jakub Wilczewski,
którzy przejechali bezbłędnie po miasteczku ruchu drogowego.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom!  

Adres

Obrazów 118 
27-641 Obrazów
powiat sandomierski
woj. świętokrzyskie

Kontakt

Email: zsobrazow @ o2.pl 
Telefon: +48 15 83 65 175