free simple web templates

Wyróżnienie dla klasy pierwszej

w konkursie filmowym „Co to znaczy być patriotą?”

Obrazów

31 października 2017 r. w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie przez Panią Wojewodę Agatę Wojtyszek nagród laureatom konkursu filmowego pod hasłem „Co to znaczy być patriotą?” Inicjatywa była zorganizowana w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa 2017-2021.

Celem konkursu było wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych. 

Był także okazją dla nas wszystkich, aby zrozumieć, w jaki sposób młodzi ludzie postrzegają dorobek naszych zacnych przodków oraz jakie zagadnienia historyczne i społeczne są im najbliższe.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Wzięło w nim udział 30 szkół. 

Przedsięwzięcie zostało podzielone na kilka kategorii i przeznaczone dla różnych grup wiekowych. W pierwszej z nich wyróżnienie otrzymała klasa pierwsza za spot filmowy „Mali patrioci to my”. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

W wręczaniu nagród wojewodzie towarzyszyli Poseł na Sejm RP Maria Zuba, Senator RP Krzysztof Słoń, Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. Jacek Semaniak, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Naczelnik Kieleckiej Delegatury IPN Dorota Koczwańska- Kalita, reżyser filmowy Konrad Łęcki oraz miedioznawca Katarzyna Bernat.

Opiekunami uczniów były Pani dyrektor Dorota Kiliańska oraz wychowawca Marzanna Kolasińska.

Wszystkim dzieciom gratulujemy świetnego występu i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy także rodzicom, państwu Monice i Wiesławowi Stępniom za pomoc w przygotowaniu spotu filmowego.

Adres

Obrazów 118 
27-641 Obrazów
powiat sandomierski
woj. świętokrzyskie

Kontakt

Email: zsobrazow @ o2.pl 
Telefon: +48 15 83 65 175