website templates free download

Gwiazdkowe prezenty dla Przytulnych

wolontariat

W samo południe mroźnej niedzieli 17 grudnia grupa SKW odwiedziła Przytulisko na Wiśniowej. Uczniowie: Kamila Kula, Julka Lebida, Marta Szczerowoda, Julka Strugała, Wiktoria Maciąg, Karolina Adamczyk, Piotrek Stasiak, Ola Bidas i Martyna Sadowska wraz z paniami: Renatą Kwiecień i Agnieszką Stasiak-Wiórkiewicz zawieźli zebrane dla piesków dary. 

Od początku grudnia bowiem w naszej szkole trwała akcja zbierania darów dla piesków z Przytuliska. Wszystkie klasy ogromnie się zaangażowały, przynosząc karmy suche i mokre, duże i małe, kocyki, zabawki i inne potrzebności. Za dobre serce dla zwierzątek dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy!
Akcja miała charakter dwuetapowy, bowiem członkowie SKW nie tylko zawieźli dary, nie tylko zostali oprowadzeni przez sympatyczną Panią Monikę, która opowiedziała o historii każdego pieska (niektóre historie są tak wzruszające, że wyciskają łzy z oczu), ale także mieli za zadanie pomóc w wyprowadzeniu piesków na spacer. Podzieliliśmy się na trzy grupy, z których każda dostała pod opiekę pieska - Queenie, Pana Noska i Parówkową mamę - Polę (Parówki to małe szczeniaki). Zadanie było odpowiedzialne - pieski musiały załatwić swoje potrzeby, zostać wymiziane i ukochane, wybiegać się i pospacerować. Radości było co niemiara - po obu stronach.
Obecnie w Przytulisku znajduje się 41 piesków - niemal wszystkie do adopcji od zaraz. W schronisku mają doskonałą i oddaną opiekę, ale każdy piesek zasługuje na to, by mieć człowieka tylko dla siebie, swój własny dom i poczucie bezpieczeństwa. Pieski są w pełni zsocjalizowane, mają zajęcia z panią behawiorystką, są pod opieką weterynarzy. Ale KONIECZNIE muszą znaleźć swoje domy. Na pewno wśród naszych sympatyków są tacy, którzy niemal natychmiast zechcą adoptować któregoś z Przytulnych; bo przecież dobrych ludzi nie brakuje - prawda? :)
Odwiedziny w przytulisku będziemy kontynuować.
Adres

Obrazów 118 
27-641 Obrazów
powiat sandomierski
woj. świętokrzyskie

Kontakt

Email: zsobrazow @ o2.pl 
Telefon: +48 15 83 65 175